ÚvodTěhotenství › Břišní tanec pro těhotné

Břišní tanec pro těhotné

Břišní tanec pro těhotné

 

Málo kdo dnes ví, že prapůvodem břišního tance je „porodní tanec“. Dříve, ale v některých zemích i dnes si ženy během porodu ulevují od bolestí krouživým pohybem pánve a jemným třesením boků. Napomáhají tak vlastnímu rození dítěte.

Už v průběhu těhotenství je možné rozhýbat své boky v rytmu orientálního tance a to i v případě, že žena nikdy předtím břišní tanec netančila.

Pomocí klidných a houpavých pohybů dítě uklidňujete již ve svém bříšku, vytváříte tak vzájemné pouto a zároveň sama sebe dostáváte do pohody. A nejen to, břišním tancem posilujete břišní a zádové svaly, které během těhotenství nejvíce zatěžujete. Posilujete svaly nohou a uvolňujete oblast pánevního pletence. Tanec vás uvolní jak celkově tak místně. Odstraníte si většinu obvyklých těhotenských potíží. Břišní tanec, který u nás nabízíme v těhotenském kurzu nebo v permanentce usnadní váš porod.

 

 

Břišní tanec vychází z porodního rituálu, usnadňuje a urychluje porodní proces, rodičky provozující břišní tanec lépe vycítí a dokáží uspokojit potřeby vlastního těla i samotného dítěte nejen během porodu. Studio pro ženy doporučuje břišní tanec pro snadnější porod, ale nejen pro něj. Opravdu nežertujeme!

 

  • ideální fyzická i psychická příprava k porodu
  • podpora prokrvení pánve
  • uvolnění bederní a křížové páteře
  • vizualizace plodu, relaxace, meditace
  • snadnější a rychlejší porod

Aktuální program

7. 11. Předporodní kurz - dubnové

pro maminky s termíny porodu v dubnu, v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

26. 10. Školení partnera k péči o miminko

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

20. 10. Porod prakticky - předporodní příprava

10.00 - 12.00 hod. Shrnutí předporodní přípravy do 1 souhrnné hodiny pro maminky k zopakování nebo pro ty, které se přihlásily do předporodního kurzu později. Bez cvičení.  Opakuje se každý měsíc. Rezervace předem nutná. Místo konání: Studio 1, Vodičkova 20

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do pordnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky a pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive