ÚvodTěhotenství › Břišní tanec pro těhotné

Břišní tanec pro těhotné

Břišní tanec pro těhotné

 

Málo kdo dnes ví, že prapůvodem břišního tance je „porodní tanec“. Dříve, ale v některých zemích i dnes si ženy během porodu ulevují od bolestí krouživým pohybem pánve a jemným třesením boků. Napomáhají tak vlastnímu rození dítěte.

Už v průběhu těhotenství je možné rozhýbat své boky v rytmu orientálního tance a to i v případě, že žena nikdy předtím břišní tanec netančila.

Pomocí klidných a houpavých pohybů dítě uklidňujete již ve svém bříšku, vytváříte tak vzájemné pouto a zároveň sama sebe dostáváte do pohody. A nejen to, břišním tancem posilujete břišní a zádové svaly, které během těhotenství nejvíce zatěžujete. Posilujete svaly nohou a uvolňujete oblast pánevního pletence. Tanec vás uvolní jak celkově tak místně. Odstraníte si většinu obvyklých těhotenských potíží. Břišní tanec, který u nás nabízíme v těhotenském kurzu nebo v permanentce usnadní váš porod.

 

 

Břišní tanec vychází z porodního rituálu, usnadňuje a urychluje porodní proces, rodičky provozující břišní tanec lépe vycítí a dokáží uspokojit potřeby vlastního těla i samotného dítěte nejen během porodu. Studio pro ženy doporučuje břišní tanec pro snadnější porod, ale nejen pro něj. Opravdu nežertujeme!

 

  • ideální fyzická i psychická příprava k porodu
  • podpora prokrvení pánve
  • uvolnění bederní a křížové páteře
  • vizualizace plodu, relaxace, meditace
  • snadnější a rychlejší porod

Aktuální program

6. 2. Předporodní kurz - červencové

pro maminky s termíny porodu v červenci v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

29. 1. Kurz vaření příkrmů - I miminka mají své chutě

Rozhodli jste se připravovat pro miminko první jídla doma? Naše lektorka Simona Lazzari vám ukáže jak na to, naučí vás 20 druhů příkrmů, od prvních jednoduchých až po složitější. Termín: 11.30 - 14.00 hodin. Kde: CHEFPARADE, Holešovická tržnice hala č.36, Praha 7. Rezervace a platba předem.

23. 1. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive