Už jste těhotná, gratulujeme...

Podívejte se na to jak můžeme Vaše těhotenství prožívat společně.

Teorie k porodu

Shrnutí předporodní přípravy do 2 hod. kurzu BEZ CVIČENÍ. Dostanete informace o konci těhotenství a celém porodu.(Dozvíte se o všech porodních dobách, o tom jak porod probíhá ať už na začátku u Vás doma a nebo posléze v porodnici. Získáte mnoho dalších teoretických rad, které vždy využijete při porodu. Tyto hodiny jsou pouze teoretické, což znamená, že nezahrnují cvičení pro těhotné. Kurz je určen pouze pro maminky.
600 Kč (2 hodiny)

Příprava na porod praktická část

V této 2 hodinové lekci dostanete praktické informace k chování na porodním sále, naučíte se úlevové polohy, práci s dechem dozvíte se veškeré informace k případnému císařskému řezu, probereme kontraverzní otázky,klyzma, nástřih hráze, udělat si porodní plán? Naučíte se přibližný časový harmonogram průběhu porodu a jak s ním zacházet.
600 Kč (2 hodiny)

Lekce péče o dítě

Jak pečovat o novorozence v porodnici, v době šestinedělí i potom. Manipulace s dítětem, klubíčkování, nošení, psychomotorický vývoj, koupání, pomůcky, kosmetika.Široké balení, oblékání, režim péče o nemocné dítě.
600 Kč (2 hodiny)

Kurz k porodu v páru

Kurz je určen pro budoucí tatínky, kteří chtějí být aktivní součástí porodu. Školit partnera je vhodné poslední měsíc před porodem. Praktický nácvik se koná jednorázově ve večerních hodinách. Předem je nutná rezervace. Co se naučíte: Praktické dovednosti a jak být užitečný Nácvik s partnerkou (úlevové polohy, hypnotechniky, úlevové masáže proti bolesti ) Jak si zpříjemnit místo, kde rodíte (porodnici) Teorie I.- IV. doby porodní (důležité body pro partnera)
1200 Kč (2 hodiny)

Kurz péče o miminko v páru

Porodem to teprve začíná, to jednodušší máte za sebou. Kurz je určen pro budoucí tatínky, kteří se chtějí podílet na výchově a opatrování miminka a předejít chybám a mýtům stále pevně zakořeněným. Školení doporučujeme poslední měsíc před porodem. Předem je nutná rezervace. Co se naučíte: • jak ovlivnit dobrý vstup miminka na svět – poučení o „zlaté hodině“ první hodině po narození, o její výlučnosti a významu • nemocniční praxe – hospitalizace z pohledu muže • jak pomoci kojící mamince – základní polohy a pravidla správného přiložení, psychická podpora, pomoc a jídelníček kojící maminky • jak dokrmovat – náhradní krmení v nepřítomnosti matky, odkrknutí • jak se postarat o novorozence – nácvik nošení, polohování, odkrknutí, koupání, ošetření kůže, přebalování, široké balení. Ukázka masáže proti nadýmání. • komunikace s miminkem, hraní, výchova, jeho režim, stimulace smyslů – psychomotorický vývoj
1200 Kč (2 hodiny)

První pomoc v páru či jednotlivě

Nabízíme užitečný a praktický kurz první pomoci, vhodný kurz pro pár. Co zahrnuje: Nejčastější potíže a nehody v dětském období Horečka Dušnost Zahlenění Kašel Baby kolika Zástava dýchání (SIDS) Vdechnutí nebo spolknutí drobných předmětů Popálení Opaření Poleptání
1200/600 Kč (2 hodiny)

Cvičení pro těhotné

Cvičení doporučujeme všem nastávajícím maminkám od 12. týdne těhotenství. Pravidelné cvičení je prevencí ochabnutí břišní stěny po porodu, ochabnutí a povolení pánevního dna po porodu, a těhotenské cukrovky. Cvičení příznivě ovlivňuje vývoj plodu. Celkově přispívá k lepší fyzické kondici, je důležité pro zvládnutí porodu. Pomáhá ke snížení tvorby otoků nohou a výskytu křečových žil. Náš systém cvičení zahrnuje rehabilitační prvky, což vede ke zmírnění bolesti zad, uvolňování bedrokyčelního skloubení a pomáhá ke správnému držení těla. V tělocvičnách jsou k dispozici velké míče, overbally, gumy, podložky na cvičení. Naše lekce končí relaxací.
200 Kč (1 hodina)

Vaničkování kojenců

V 1.-3.měsíci nabízíme kojenecké plavání v domácím prostředí ve vaně s cílem připravit vaše děťátko v ideálních hygienických podmínkách na vstup do bazénu. Kurz probíhá v 6 návštěvách po 60 minutách v domácnosti klientky. Na čase a frekvenci se vždy domlouváme individuálně s přihlédnutím k potřebám dítěte. Součástí každé návštěvy je masáž kojence a správná manipulace s ním. Plavání pro kojence podporuje: psychomotorický vývoj zlepšuje koordinaci a hrubou motoriku prevenci dýchacích onemocnění imunizuje organismu otužuje připravuje na bazén od 6 měsíců První lekce zahrnuje: nácvik potápění, laktační poradenství, cvičení na balónu s miminkem, kojenecká masáž celého těla a teorie první pomoci.
3600 Kč (6 lekcí)

Masáže pro těhotné

Masáž je určena pro těhotné ženy, které si chtějí odpočinout, uvolnit se a zažít pocit fyzického i psychického odlehčení. Pravidelnou masáží můžete být lépe připravena na porod. Masáž zad Masáž zmírňuje stres, snižuje otoky a krevní tlak, zmírňuje projevy křečových žil, zvyšuje lymfatickou a krevní cirkulaci, mírní bolesti kloubů a dolní části zad. V žádném případě není vhodné nechat se v těhotenství masírovat běžným způsobem. Zvyšuje se tak riziko potratu nebo předčasného porodu. Masáž zahajujeme nahřátím zad maminky.
800 Kč (1 hodina)

Otočení plodu

Jde o otočení plodu při poloze koncem pánevním do správné polohy. Otočení plodu v poloze koncem pánevním do polohy hlavičkou cvičíme několik týdnů před porodem. Otočení je zcela nebolestivé a bezpečné s ohledem na možnosti plodu, provádí ho porodní asistentka Magdalena Mikulandová s dlouholetou praxi a zkušeností.
500 Kč

Laktační poporodní poradna či poporodní návštěva

Nevíte si rady s čímkoliv, co se týká kojení, obraťte se na Studio pro ženy, rády vám pomůžeme. Nabízíme též návštěvu po Vašem příchodu z porodnice.
600 Kč (1 hodina)

Lekce kojení

2 hodinová lekce pro maminky, které chtějí správně kojit. Technika přikládání, příprava prsu před, příprava bradavky, nahřívání prsou, odstříkávání, případně využití odsávaček, správné polohy při kojení příp. podpůrné prostředky. Velmi doporučená hodina...
600 Kč (2 hodiny)

Potřebujete se přihlásit, napište nám či zavolejte...

tel. 602 471 208, praha@studioprozeny.cz