ÚvodRehabilitace › Cvičení v klimakteriu

Cvičení v klimakteriu

U nás si můžete v klimakteriu vybrat:

 

 • Cvičení - rekondička
 • Kurz hubnutí
 • Snížení nadváhy
 • Aquarobik
 • Inkontinence
 • Cévní poradna
 • Příprava na gynekologické operace

 

Cvičení v klimakteriu - rekondiční cvičení

 

 

Rekondiční cvičení ve skupině pomáhá zlepšit fyzickou kondici, načerpat novou energii a zmírnit potíže v období přechodu - klimakteria. Cvičení nenamáhá klouby ani páteř, nepřetěžuje kardiovaskulární systém, je vhodné při problémech s odvápněním kostí (osteroporóze). Cvičení je vhodné doplnit speciální čajovou směsí pro klimakterické potíže. Cvičení příznivě působí jako prevence proti stresu a nervozitě. Přinese vám příjemný zážitek. Vhodným způsobem zmírňuje klimakterické potíže, bolesti zad a kloubů.

Klimakterium neboli přechod znamená pro každou ženu zcela zásadní změnu jejího těla. V přechodu se mění hladiny pohlavních hormonů, snižuje se tvorba estrogenu a zastavuje se menstruační cyklus. Nastává poslední krvácení (menstruace) - tzv. menopauza. Jinými slovy končí pohlavní zralost ženy.

V tomto období se mohou objevit různé problémy spojené s výše uvedenými změnami ženského organismu. Může docházet k tzv. vegetativním příznakům, například návalům krve do hlavy, pocení, bušení srdce, závratím, k nepravidelné menstruaci, ale i k psychické rozladěnosti, nespavosti, k pocitům úzkosti, podrážděnosti.

Na všechny tyto potíže příznivě působí komplex speciálního cvičení, který nabízíme ve Studiu pro ženy. Cvičení spojené s psychologickou poradnou výrazně zlepšuje Váš psychický a fyzický stav. Jako doplněk nabízíme vitamíny a bylinné směsi na zmírnění klimakterických potíží.

Přírodní preparát Sarapis, aneb i v klimakteriu jako miss.

 

Snížení nadváhy

 

 

Nabízíme individuální redukční program sestavený výživovou poradkyní, která zvolí vhodný dietní režim pomocí programu Metabolic Balance. Úpravou stravy šité na míru budeme měnit funkci vašeho metabolismu. Obsahem předepsaných jídel je běžná strava. Jejich příprava vás neomezí časově ani finančně. Cílem pro nás a hlavně pro vás není dočasné zhubnutí, ale trvalá změna. Dietní rozvrh doporučujeme spojit s kondičním cvičním ve skupině právě jen pro ženy s nadváhou.

 

Aquacvičení pro ženy

 

 • kombinace kondičního cvičení ve vodě + plavání
 • kondiční cvičení proti odporu vody v soukromém bazénu bez přítomnosti veřejnosti
 • vhodné k rehabilitaci nebo jako kondiční cvičení pro obézní, při nadlehčení ve vodě cvičíme kondiční cvičení
 • nezatěžuje klouby ani páteř a nepřetěžuje kardiovaskulární systém
 • pohyb ve vodě je příjemný a vyvolává fyzické i psychické uvolnění
 • mohou ho cvičit všechny věkové i výkonnostní kategorie

 

Jde o plnohodnotný kardiovaskulární vytrvalostní i silový trénink vedoucí ke zlepšení kondice. Trénuje se pohybový systém v odlehčení. Rozvíjí se rovnováha. Cvičení ve vodě nenamáhá klouby ani páteř a nepřetěžuje kardiovaskulární systém. Je vhodné pro ženy z kurzu snižování nadváhy v kombinaci s kondičním cvičením v tělocvičně. Využijte slevu na tuto kombinaci cvičení v permanentce.

 

Pomoc při neudržení moči - inkontinence

 

Provádíme nácvik daného postupu cvičení, které byste měla umět při urologických potížích. Pravidelné cvičení zpevňuje břišní svaly i svaly pánevního dna včetně svěračů, které uzavírají močovou trubici. Právě speciální cviky vás je naučí vědomě stahovat a uvolňovat. Po absolvování našeho kurzu se plnohodnotně zapojíte do společenského života, který mohl být narušen neléčenými problémy.

 

Cévní poradna při žilních potížích

Nabízíme speciální cévní gymnastiku, která je určená pro léčbu varixů (křečových žil) a zároveň slouží jako prevence. Komplex cvičení a nácvik speciálního režimu zajistí maximální zlepšení vašeho problému.

 

Příprava žen ke všem typům gynekologickým operací

Před gynekologickou operací je potřeba organismus ženy připravit. Příprava na takovýto zákrok u nás ve studiu probíhá formou praktického cvičení v oblasti pánevního dna. Po operaci nebo jakémkoliv gynekologickém zákroku by měla žena dále dodržovat speciální pooperační cvičení a tak předejít pozdějším komplikacím.

Aktuální program

6. 2. Předporodní kurz - červencové

pro maminky s termíny porodu v červenci v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

29. 1. Kurz vaření příkrmů - I miminka mají své chutě

Rozhodli jste se připravovat pro miminko první jídla doma? Naše lektorka Simona Lazzari vám ukáže jak na to, naučí vás 20 druhů příkrmů, od prvních jednoduchých až po složitější. Termín: 11.30 - 14.00 hodin. Kde: CHEFPARADE, Holešovická tržnice hala č.36, Praha 7. Rezervace a platba předem.

23. 1. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive