ÚvodRehabilitace › Cvičení pro ženy nad 55 let

Cvičení pro ženy nad 55 let

Fitball

FIT BALL je kondiční cvičení na velkém míči, které zlepšuje správné držení těla, posiluje svaly v obl.bederní páteře a rozvíjí pohyblivost.

 

 • cvičení s velkým míčem v aerobním stylu
 • posiluje svaly celého těla
 • s prvky kalanetiky
 • zmírňuje bolesti zad a hlavy
 • napravuje špatné pohybové stereotypy
 • zlepšuje držení těla
 • zpevňuje svalové skupiny zad
 • preventivně působí proti vzniku plochých nohou
 • nahrazuje nedostatek pohybu u lidí se sedavým zaměstnáním
 • vhodné i při snižování nadváhy

 

Rekondiční cvičení pro ženy nad 55 let

 

REKONDIČNÍ CVIČENÍ je cvičení pro starší ženy se zaměřením posílit, uvolnit a protáhnout svaly celého těla. Cvičení je určeno pro ženy, kterým i v pokročilém věku pohyb přinese lepší kondici a dobrou náladu. Dle možností s pomůckami (velké míče, overball, gumy).

Rekondiční cvičení ve skupině pomáhá zlepšit fyzickou kondici, načerpat novou energii a zmírnit potíže v období přechodu - klimakteria. Cvičení nenamáhá klouby ani páteř, nepřetěžuje kardiovaskulární systém, je vhodné při problémech s odvápněním kostí (osteroporóze). Cvičení je vhodné doplnit speciální čajovou směsí pro klimakterické potíže. Cvičení příznivě působí jako prevence proti stresu a nervozitě. Přinese vám příjemný zážitek. Vhodným způsobem zmírňuje klimakterické potíže, bolesti zad a kloubů.

Cvičení ve skupině pro starší nad 55 let nezatěžuje kloubní a kardiovaskulární systém. Ke cvičení využíváme velké gymnastické míče pro rehabilitaci páteře. Cvičení zahrnuje prvky kalanetiky.

Dnešní způsob života přináší převahu sedavého zaměstnání v autech či kancelářích, jednostrannou zátěž na organismus a nedostatek vhodného pohybu, což dříve nebo později u žen (ale i u mužů) způsobí různé nepříjemné bolesti zad. V takovém případě je nejlepší řešení začít správně cvičit. Provádíme léčebný tělocvik, který příznivě ovlivňuje celou oblast páteře v kombinaci s cvičením na velkých gymnastických míčích. U nás se důkladně protáhnete a uvolníte. Můžeme vám domluvit i konzultaci s rehabilitační pracovnicí přímo ve Studiu. K řešení těchto problémů výrazně přispívají speciální masáže, snížení tělesné nadváhy a další služby, které u nás můžete využít.

Chcete si vylepšit svou kondici a posílit problémové partie postavy, jako jsou břišní, stehenní a hýžďové svaly? Za pomoci cvičebních pomůcek (činky, gumičky, overbally, tyče), vám pravidelné kondiční cvičení zlepší postavu a obnoví energii. Netrpíte výraznou nadváhou, ale přesto se vám nelíbí vaše tvary? Zkuste sestavy kondičního cvičení. Cvičení je ukončeno strečinkem.

 

Cvičení pro plnoštíhlé a obézní

 

 

Stydíte se cvičit mezi ostatními? Nabízíme cvičení ve skupině pouze pro plnoštíhlé. Kondiční cvičení je vhodné kombinovat s plaváním pro plnoštíhlé a úpravou jídelníčku v kurzu hubnutí.

 

Pilates

 

 

Aqua aerobic

 

 • kondiční cvičení proti odporu vody s pomůckami
 • vhodné k rehabilitaci nebo jako kondiční cvičení pro obézní, při nadlehčení ve vodě cvičíme kondiční cvičení
 • nezatěžuje klouby ani páteř a nepřetěžuje kardiovaskulární systém
 • pohyb ve vodě je příjemný a vyvolává fyzické i psychické uvolnění
 • mohou ho cvičit všechny věkové i výkonnostní kategorie
   

Kombinace cvičení

Chcete-li cvičit kalanetiku i kondiční cvičení, popř. cvičení pro starší ženy? U nás to není problém a sestavíme vám vhodný program. Cvičení nakombinujeme přesně tak, jak si budete přát.Aktuální program

7. 11. Předporodní kurz - dubnové

pro maminky s termíny porodu v dubnu, v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

26. 10. Školení partnera k péči o miminko

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

20. 10. Porod prakticky - předporodní příprava

10.00 - 12.00 hod. Shrnutí předporodní přípravy do 1 souhrnné hodiny pro maminky k zopakování nebo pro ty, které se přihlásily do předporodního kurzu později. Bez cvičení.  Opakuje se každý měsíc. Rezervace předem nutná. Místo konání: Studio 1, Vodičkova 20

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do pordnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky a pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive