ÚvodPo porodu › Diastáza břišních svalů po porodu

Diastáza břišních svalů po porodu

Častý problém se kterým se ženy po porodu setkávají je diastáza (rozestup) břišních svalů. Jde o povolení přímého břišního svalu. Najčastěji se to stává u velmi štíhlých žen, které mají větší plod a jak se začně děloha zvětšovat směrem dopředu přímý břišní sval nevydrží tlak a rozevře se směrem do stran.

Ženy si po porodu nahmatají větší či menší otvor v oblasti mezi bránicí až pupíkem.
Nejčastěji to poznají, když si lehnou na záda a zvednou ruce ke stropu a snaží se břišní svaly napnout. Ženy si problému nejčastěji všimnou v průběhu šestinedělí. Také tento problém občas diagnostikuje gynekolog při šestinedělské prohlídce.

Většinou se ženě navrhne jako řešení plastická operace. Nicméně existuje soubor rehabilitačních cvičení, které mohou problém vyřešit anebo ho částečně upravit. Taktéž je toto rehabilitační cvičení vhodné jako příprava před plánovanou plastickou operací.


Cvičení se skládá

  • ze souboru speciálních cviků, které se vytvářejí přímo na míru podle konkrétního problému ženy (malá distáza, velká distáza, bolesti zad, povolené břišní svalstvo, povolené dno pánevní, velké poprsí, nadváha...)
  • cviky se cvičí 1 - 2x denně, kontrola bývá asi za 3 týdny 
  • základem úspěchu je pravidelnost, ne mnosžství zacvičených cviků jednou za čas
  • cvičení můžete doplnit ošetřením břicha galvanickým proudem

 

Objednání:  725 742 019

 

Aktuální program

6. 2. Předporodní kurz - červencové

pro maminky s termíny porodu v červenci v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

29. 1. Kurz vaření příkrmů - I miminka mají své chutě

Rozhodli jste se připravovat pro miminko první jídla doma? Naše lektorka Simona Lazzari vám ukáže jak na to, naučí vás 20 druhů příkrmů, od prvních jednoduchých až po složitější. Termín: 11.30 - 14.00 hodin. Kde: CHEFPARADE, Holešovická tržnice hala č.36, Praha 7. Rezervace a platba předem.

23. 1. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive