ÚvodO nás › Magdalena Mikulandová

Magdalena Mikulandová

Magdalena Mikulandová se narodila v Karlových Varech, poslední den roku 1965, ve znamení Kozoroha. Pro Kozoroha je charakteristická vytrvalost a cílevědomost. Dobrý předpoklad k úspěchu.

 

Magdalena Mkulandova Show Jana Krause

 

Po ukončení čtyřletého gymnázia v Karlových Varech, pokračovala v pomaturitním nástavbovém studiu obor porodní asistentka v Plzni. Od roku 1987 pracovala na porodních a operačních gynekologických sálech karlovarské nemocnice jako porodní asistentka a sálová sestra. V letech 1991-92 navštěvovala v Brně pomaturitní specializované studium obor ženská sestra v úseku práce ošetřovatelské péče o ženu, psychologie, teorie komplexní ošetřovatelské péče, organizace práce a pooperační ošetřovatelské jednotky. Na základě této kvalifikace a dalších pracovních výsledků mohla začít pracovat jako staniční sestra na porodním sále.

V roce 1993 vyměnila práci v nemocnici za v té době nejistou profesi soukromé porodní asistentky a zakládá Studio pro ženy, aby jako jedna z prvních v ČR změnila přístup v chápání a v celkovém přístupu k těhotné a rodící ženě. Začátky nebyly snadné, protože ženy v ČR nebyly zvyklé na tak individuální a úzce specializovanou péči v oblasti předporodní přípravy a léčebné rehabilitace. Velkým přínosem do jejího vlastního zdravotního zařízení - Studia pro ženy byl pobyt v USA. Zkušenosti a získané poznatky využila ve své činnosti a postupně rozšířila služby Studia i pro ženy jiných věkových kategorií.

Pro zvýšení odbornosti své práce navštěvovala v r. 1995 "Institut pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví" v Brně kurz v rehabilitačním ošetřovatelství pro porodní asistentky zaměřený na cvičení v těhotenství a šestinedělí, na cvičení a poradenství v oblasti gynekologie. Po jejím ukončení odjela opět na praxi do Spojených států.

 

Jiří Bartoška předává cenu Lady Pro 2000 Magdaleně Mikulandové

 

Na změny a úspěchy v profesním životě Magdaleny byl bohatý rok 2000. Otevřela nové Studio v Praze ve Vodičkově ulici a s kladným ohlasem rozšiřila služby pro maminky, děti a ženy s nadváhou. V listopadu 2000 získala čestný titul "Lady Pro". Titul náleží ženám, které ve své profesionální celoživotní kariéře dosáhly mimořádných úspěchů a přitom si dokázaly při své časově a odborně náročné činnosti zachovat co je na nich nejcennější – ženství. To je přesně to, co správně charakterizuje osobnost Magdaleny Mikulandové. Na jedné straně odbornost a profesionalita, na straně druhé ochota milým slovem a úsměvem pomoci v různých životných situacích. Možná i k vašim uším z rozhlasu a televize zazněl její hlas. Bývá hostem v pořadech pro ženy.

V roce 2004 vydala knihu Těhotenství a porod "Průvodce těhotné ženy od početí do šestinedělí". Při psaní knihy Magdalena využila všech svých bohatých zkušeností. Právě proto kniha odpoví na všechny otázky a pomůže při řešení problémových situací. Vyjímečná je kniha mimo jiné i tím, že je jako první na českém trhu napsaná českou autorkou a provází ženy těhotenstvím v podmínkách typických pro Českou republiku.

V roce 2006 byla Magdalena Mikulandová ve svém oboru zařazena do nového vydání slovníku Kdo je kdo?.

V roce 2007 vydala druhou knihu Těhotenství, porod a šestinedělí - Nejčastější otázky a odpovědi (2007 CPress). Je autorkou námětu a odborné spolupráce na DVD Cvičení pro těhotné I, DVD Cvičení po porodu (2007 Mild production). V r. 2007 také otevřela další pobočku Studia pro ženy v Říčanech. O rok později natočila další DVD Cvičení pro těhotné II (2008).

V současné době Magdalena a její Studio pro ženy pečuje o ženy všech věkových kategorií. Poskytuje odborné a specializované služby v porodnictví a gynekologii, dietologii, speciální metodu léčení funkční ženské sterility, kojenecké masáže a plavání, cvičení pro miminka, batolata, děti do 4 let a jiné fitness aktivity pro ženy.

Magdalena se zabývá výživou a zdravým životním stylem už 15 let. V roce 2007 byla první výživovou poradkyní v ČR se záštitou německé interní kliniky sídlící v Issenu v metodě Metabolic Balance.

Od roku 2012 se věnuje intenzivně anti-ageingu, pomáhá ženám jak projevit kouzlo své osobnosti, protože krása je relativní, ale zdravý rozum a sebevědomí s úsměvem na tváři sluší každé ženě.

Aktuální program

6. 2. Předporodní kurz - červencové

pro maminky s termíny porodu v červenci v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

29. 1. Kurz vaření příkrmů - I miminka mají své chutě

Rozhodli jste se připravovat pro miminko první jídla doma? Naše lektorka Simona Lazzari vám ukáže jak na to, naučí vás 20 druhů příkrmů, od prvních jednoduchých až po složitější. Termín: 11.30 - 14.00 hodin. Kde: CHEFPARADE, Holešovická tržnice hala č.36, Praha 7. Rezervace a platba předem.

23. 1. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive