ÚvodO nás › Magdalena Mikulandová

Magdalena Mikulandová

Magdalena Mikulandová se narodila v Karlových Varech, poslední den roku 1965, ve znamení Kozoroha. Pro Kozoroha je charakteristická vytrvalost a cílevědomost. Dobrý předpoklad k úspěchu.

 

Magdalena Mkulandova Show Jana Krause

 

Po ukončení čtyřletého gymnázia v Karlových Varech, pokračovala v pomaturitním nástavbovém studiu obor porodní asistentka v Plzni. Od roku 1987 pracovala na porodních a operačních gynekologických sálech karlovarské nemocnice jako porodní asistentka a sálová sestra. V letech 1991-92 navštěvovala v Brně pomaturitní specializované studium obor ženská sestra v úseku práce ošetřovatelské péče o ženu, psychologie, teorie komplexní ošetřovatelské péče, organizace práce a pooperační ošetřovatelské jednotky. Na základě této kvalifikace a dalších pracovních výsledků mohla začít pracovat jako staniční sestra na porodním sále.

V roce 1993 vyměnila práci v nemocnici za v té době nejistou profesi soukromé porodní asistentky a zakládá Studio pro ženy, aby jako jedna z prvních v ČR změnila přístup v chápání a v celkovém přístupu k těhotné a rodící ženě. Začátky nebyly snadné, protože ženy v ČR nebyly zvyklé na tak individuální a úzce specializovanou péči v oblasti předporodní přípravy a léčebné rehabilitace. Velkým přínosem do jejího vlastního zdravotního zařízení - Studia pro ženy byl pobyt v USA. Zkušenosti a získané poznatky využila ve své činnosti a postupně rozšířila služby Studia i pro ženy jiných věkových kategorií.

Pro zvýšení odbornosti své práce navštěvovala v r. 1995 "Institut pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví" v Brně kurz v rehabilitačním ošetřovatelství pro porodní asistentky zaměřený na cvičení v těhotenství a šestinedělí, na cvičení a poradenství v oblasti gynekologie. Po jejím ukončení odjela opět na praxi do Spojených států.

 

Jiří Bartoška předává cenu Lady Pro 2000 Magdaleně Mikulandové

 

Na změny a úspěchy v profesním životě Magdaleny byl bohatý rok 2000. Otevřela nové Studio v Praze ve Vodičkově ulici a s kladným ohlasem rozšiřila služby pro maminky, děti a ženy s nadváhou. V listopadu 2000 získala čestný titul "Lady Pro". Titul náleží ženám, které ve své profesionální celoživotní kariéře dosáhly mimořádných úspěchů a přitom si dokázaly při své časově a odborně náročné činnosti zachovat co je na nich nejcennější – ženství. To je přesně to, co správně charakterizuje osobnost Magdaleny Mikulandové. Na jedné straně odbornost a profesionalita, na straně druhé ochota milým slovem a úsměvem pomoci v různých životných situacích. Možná i k vašim uším z rozhlasu a televize zazněl její hlas. Bývá hostem v pořadech pro ženy.

V roce 2004 vydala knihu Těhotenství a porod "Průvodce těhotné ženy od početí do šestinedělí". Při psaní knihy Magdalena využila všech svých bohatých zkušeností. Právě proto kniha odpoví na všechny otázky a pomůže při řešení problémových situací. Vyjímečná je kniha mimo jiné i tím, že je jako první na českém trhu napsaná českou autorkou a provází ženy těhotenstvím v podmínkách typických pro Českou republiku.

V roce 2006 byla Magdalena Mikulandová ve svém oboru zařazena do nového vydání slovníku Kdo je kdo?.

V roce 2007 vydala druhou knihu Těhotenství, porod a šestinedělí - Nejčastější otázky a odpovědi (2007 CPress). Je autorkou námětu a odborné spolupráce na DVD Cvičení pro těhotné I, DVD Cvičení po porodu (2007 Mild production). V r. 2007 také otevřela další pobočku Studia pro ženy v Říčanech. O rok později natočila další DVD Cvičení pro těhotné II (2008).

V současné době Magdalena a její Studio pro ženy pečuje o ženy všech věkových kategorií. Poskytuje odborné a specializované služby v porodnictví a gynekologii, dietologii, speciální metodu léčení funkční ženské sterility, kojenecké masáže a plavání, cvičení pro miminka, batolata, děti do 4 let a jiné fitness aktivity pro ženy.

Magdalena se zabývá výživou a zdravým životním stylem už 15 let. V roce 2007 byla první výživovou poradkyní v ČR se záštitou německé interní kliniky sídlící v Issenu v metodě Metabolic Balance.

Od roku 2012 se věnuje intenzivně anti-ageingu, pomáhá ženám jak projevit kouzlo své osobnosti, protože krása je relativní, ale zdravý rozum a sebevědomí s úsměvem na tváři sluší každé ženě.

Aktuální program

7. 11. Předporodní kurz - dubnové

pro maminky s termíny porodu v dubnu, v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

26. 10. Školení partnera k péči o miminko

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

20. 10. Porod prakticky - předporodní příprava

10.00 - 12.00 hod. Shrnutí předporodní přípravy do 1 souhrnné hodiny pro maminky k zopakování nebo pro ty, které se přihlásily do předporodního kurzu později. Bez cvičení.  Opakuje se každý měsíc. Rezervace předem nutná. Místo konání: Studio 1, Vodičkova 20

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do pordnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky a pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive