ÚvodNovinky › Poděkování a Jak rodí naše klientky

Poděkování a Jak rodí naše klientky

Vážené dámy,

chtěla jsem Vám moc poděkovat za přípravu na vašem kurzu a zároveň se podělit  se zážitkem s porodem.
 
Na úvod bych chtěla poděkovat za přípravu na porod, kdy jsem snažila dostat to klidu a pohody, abych se zbavila strachu. Jak jsem měla možnost hovořit osobně s vámi v průběhu lekcí, tak jsem se zmiňovala, že dcera  se před 12 lety narodila císařem a doufala jsem, že druhé dítě by se mohlo narodit přirozeně, tak jak to příroda nastavila. Je pravda, že okolí se  na to moc netvářilo, jelikož "pověry" jsou mocné. Vždyť když jednou to jde císařem, musí se řezat vždycky. Já jsem měla ovšem jednu myšlenku, že to tak už nechci. Navštěvovala jsem tedy váš kurz a snažila jsem se přijmout myšlenku, že to bude prostě jinak.
 
Poslední měsíc před termínem jsem začala cvičit s anibollem. Nejdříve mi, to moc nešlo, ale každý den jsem to poctivě zkoušela, jak psali v návodu od 36 týdne. Pouštěla jsem si relaxační hudbu pro uvolnění a následně cvičení šlo. Někdy byly pokroky větší, některý týden objem cm stále stejný bez progrese. Nakonec za 4 týdny jsem nacvičila 31 cm. Zároveň jsme s partnerem masírovali hráz. Když přišel termín porodu 08.10., "praskla" mi plodová voda a jeli jsme tedy do porodnice. Syn se narodil druhý den až 22:18. Kontrakce byly celý den, ale partner byl se mnou ( také se účastnil kurzu asistence u porodu) - věděl, co se mnou má dělat. Při kontrakcích jsem si pouštěla relaxační hudbu a snažila dýchat. Pravda, když byly kontrakce silnější, už to takový relax nebyl. Co je ovšem důležité, že jsem porodila klasicky, tedy
bez "císaře" a bez poranění. Bylo fajn slyšet, že není, co zašívat. Domnívám se, že mi pomohlo pravidelné cvičení s anibollem a ještě jsem měsíc každý den popíjela čaj z maliníku. Bylo skvělé se za dvě hodiny postavit a dojít se sestrou do sprchy. Chlapeček je zdravý, dělá nám radost. Je hodně velký spáč, zatím - nejspíše z poslechu relaxační hudby.:-D
Při vizitách mi lékaři opakovaně říkali, že bylo dobře, že jsem do toho šla a nenechala jsem si přirozený porod vymluvit. ( I když mi ho nabízeli ze strachu, že by třeba jizva mohla prasknout). Z porodu žádné trauma nemám, beru to jako příjemnou zkušenost. Konec byl strašně rychlý a zároveň jsem pevně věřila tomu, že když jsem věnovala přípravě tolik času a energie, že to prostě musím dát. Budu ráda, když se mou zkušenost podělíte z návštěvnicemi kurzu, protože já jsem moc ráda, že jsem tomu dala maximum. Tím myslím projít celý kurz, cvičení s balonkem a psychickou přípravu pomocí různých relaxačních videí např. na youtube. 
 
Zároveň musím dodat, že tým v Hořovicích odvedl skvělou práci a že mohu tuto porodnici jen doporučit.
 
Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně klientek a pracovních úspěchu,
Žaneta

10/17

 

Aktuální program

1. 3. Předporodní kurz - srpnové

pro maminky s termíny porodu v srpnu v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

15. 3. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

9. 4. Předporodní kurz - zářijové

pro maminky s termíny porodu v srpnu v 18:00 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

 

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive