ÚvodNovinky › Jak rodí naše klientky - Elenka

Jak rodí naše klientky - Elenka

Predne bych chtela podekovat vsem za praci ve Studiu, navstevovala jsem kurzy pro tehotne a velmi mi pomohly na vse se psychicky pripravit (aspon ramcove) a vice jsme vnimala toto krasne obdobi.
Na Simonu jsem dostala kontakt od kolegy z prace, jehoz zena s ni mela taky zkusenost jako s dulou a kdyz mi vypravel, jak jeho zenu u porodu psychicky drzela, prala jsem si, ze bych dulu asi jednou volila take. To jsem jeste nevedela, ze uz jsem tehotna... Schuzka se Simonou byla klicova. Osobni sympatie, zkusenosti, ale i jiste souzneni a dobra energie byly pro "naslednou spolupraci" nezbytné. Vse krasne klaplo a ja se neco nasprtala v kurzech, nacetla par moudrych rad a tipu a cele tehotenstvi jsem si vysnila nadherny porod…Porod byl vyvolavany, kontrakce celkem potrapily. Po 5ti hodinach bolesti se zdalo, ze porod se zacina rozbihat a ja nevahala zavolat Simone. Na ceste byl i muj pritel. Kontrakce uz nabraly obratky a prichazely kazde 2 minuty a kdyz jsem uvidela ve dverich Simonu, tak ohromne se mi ulevilo, ze jsme vedela, ze to vsechno zvladnem. Simona se mnou stravila asi hodinku ve sprse, kde me masirovala, podpirala pri kontrakcich, kdyz jsem se pohupovala, poustela na me teplou sprchu. Ja mezitim hopsala na mici a celou tu dobu, kdyz to slo, jsme si povidaly, jako nekde na kaficku. Velke finale uz se odehralo na porodnim boxu. Porodni asistentka, ktera porod vedla (mimochodem taky Simona) se i pred porodem samotnym o me zajimala, ale kdyz videla, ze o me pecuje Simona, nechala nas o samote. Na porodnim boxu uz to bylo jen o nekolika kontrakcich. Na Simone jsem visela ocima, ona me drzela za ruku a rikala mi, co mam delat a jak dychat. Porodni asistentka byla take skvela. Kdyz se Elenka vyklubala ven, hned mi ji prilozily na brisko a Simona k prsu, snazila se, aby se mala trochu pokusila napit mleka a to se podarilo. Takze i ten kouzelny bonding probehl. Prozivala jsem neuveritelny pocit stesti, ze to je vse za nami a myslim, ze stastni byli i vsichni kolem. Jen jsem vsem dekovala a snazila vse vnimat. Ocenuji na Simone nejen jeji profesionalitu, ale hlavne lidskost, empatii, lasku, s jakou vse dela. Nic jsme si nemusely vysvetlovat, Simona vse vedela a byla mi vzdy napomocna. A tak jsem prozila opravdu uzasny porod, jaky jsem si vysnila. Nekolik tydnu po porodu jsem si vzdy pri pohledu na spokojenou malou vzpomnela na Simonu. Jeji psychicka opora byla pro me klicova. Dekuji.
S pozdravem
Lenka
6/2017

 

Aktuální program

6. 2. Předporodní kurz - červencové

pro maminky s termíny porodu v červenci v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

29. 1. Kurz vaření příkrmů - I miminka mají své chutě

Rozhodli jste se připravovat pro miminko první jídla doma? Naše lektorka Simona Lazzari vám ukáže jak na to, naučí vás 20 druhů příkrmů, od prvních jednoduchých až po složitější. Termín: 11.30 - 14.00 hodin. Kde: CHEFPARADE, Holešovická tržnice hala č.36, Praha 7. Rezervace a platba předem.

23. 1. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive