Gynekologie

Diastáza břišních svalů po porodu

Častý problém se kterým se ženy po porodu setkávají je diastáza (rozestup) břišních svalů. Jde o povolení přímého břišního svalu. Nejčastěji se to stává u velmi štíhlých žen, které mají větší plod, díky kterému se začne děloha zvětšovat směrem dopředu. Přímý břišní sval nevydrží tlak a rozevře se směrem do stran. Ženy si po porodu nahmatají větší či menší otvor v oblasti mezi bránicí až pupíkem. Nejčastěji to poznají, když si lehnou na záda a zvednou ruce ke stropu a snaží se břišní svaly napnout. Ženy si problému nejčastěji všimnou v průběhu šestinedělí. Také tento problém občas diagnostikuje gynekolog při šestinedělní prohlídce. Většinou se ženě navrhne jako řešení plastická operace. Nicméně existuje soubor rehabilitačních cvičení, které mohou problém vyřešit anebo ho částečně upravit. Taktéž je toto rehabilitační cvičení vhodné jako příprava před plánovanou plastickou operací. Cvičení se skládá Ze souboru speciálních cviků, které se vytvářejí přímo na míru podle konkrétního problému ženy (malá distáza, velká distáza, bolesti zad, povolené břišní svalstvo, povolené dno pánevní, velké poprsí, nadváha…) Cviky se cvičí 1 – 2x denně, kontrola bývá asi za 3 týdny Základem úspěchu je pravidelnost, ne množství zacvičených cviků jednou za čas Cvičení můžete doplnit ošetřením břicha galvanickým proudem Cvičení je individuální.
3 500 Kč půl roční kurz

Rehabilitace při gynekologických obtíží

Ŕehabilitační jednotka, při gynekologických problémech, především pomáhá ženám v těchto obtížích.
bolesti v podbřišku nepravidelná a bolestivá menstruace ikontinence (samovolné unikání moči) v jakémkoliv období ženina života. Cvičení je individuální a upravuje se v průběhu kurzu, vždy dle potřeby ženy a dle postupu a vývoje problému.
3500 Kč půl roční kurz

Cvičení podle Mojžíšové

Osvědčená metoda pro ženy, či pár, který má problémy s otěhotněním, donošením miminka v děloze nebo se už připravuje na IVF (umělé oplodnění). Jde o neinvazivní cvičení, které ovlivňuje svaly pánve, zad a hluboké svaly s nimi související.Metoda pomáhá s běžnými civilizačními problémy a tím se již od začátku cvičení stává pro ženu či pár cenným pomocníkem v odstraňování potíží, bolesti hlavy, bolestivá menstruace, bolesti zad, či nedostatečných výsledků spermiogramu.
4500 Kč půl roční kurz

Neplodnost

Kurz je koncipován na půl roku a je určen především pro ženy, které mají problémy s otěhotněním, menstruačním cyklem a jeho nepravidelností s bolestí zad, podbřišku. Výborně též funguje při bolestech hlavy a migrénách. Jde o soubor cviků, které se přidávají postupně, cvičí se pravidelně s maximálním ohledem na konkrétní problém ženy či páru.V hodné i před, nebo po neúspěšném absolvování IVF.
4 500 Kč půl roční kurz

Potřebujete se přihlásit, napište nám či zavolejte...

tel. 602 471 208