ÚvodHubnutí › Metabolic Balance

Metabolic Balance

MB je program na úpravu látkové výměny určený k regulaci tělesné hmotnosti. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu a je pod hlavičkou německé kliniky. S jeho pomocí můžete individuálně změnit vaše stravovací zvyklosti, jíst zároveň vyváženě a zdravě - a uzpůsobit váš jídelní plán na míru vašemu metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán, který je vyhotoven na základě vašich aktuálních laboratorních výsledků a údajů o zdravotním stavu. METABOLIC BALANCE = ÚPRAVA LÁTKOVÉ VÝMĚNY vede k trvalému snížení váhy a lepšímu zdraví!

 

Jak program MetabolicBalance® funguje?

Na základě obsáhlého rozboru krve a několika dalších parametrů (zdravotní problémy, léky, alergie, apod.) se pomocí patentovaného počítačového programu sestaví osobní jídelní plán. Každý klient má jiný plán, exaktně přizpůsobený svým krevním hodnotám. Dá se říct, že počítač každému jednotlivci ušije osobní plán „na míru“. S ohledem na látky, které v krvi příslušného člověka „přebývají“ nebo zde naopak chybí, jsou do tohoto plánu vybrány potraviny, které tělu dodají látky potřebné k vylepšení příslušných krevních hodnot.

 

Jak docílí Metabolic Balance® snížení hmotnosti?

Díky vašemu individuálnímu jídelnímu plánu má vaše tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, nebo podílu tuků, bílkovin a cukrů. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na hormonální produkci. Tím aktivujete zdravý metabolismus a podporujete přirozenou produkci inzulínu. Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale vaši hmotnost a posilujete celkovou hormonální produkci.

 

Příklad potravin v dietě Metabolic Balance

 

  • Nejdůležitější roli hraje díky svému vysokému obsahu vláknin a živin zásaditá zelenina, která navíc působí pozitivně proti překyselení organismu.
  • Důležitou roli hrají kvalitní bílkoviny s výhodnou kombinací esenciálních aminokyselin. V plánech najdeme libové maso, drůbež, ryby, mléčné produkty s přirozeným obsahem tuku, sojové produkty, luštěniny, semínka a klíčky.
  • Přednost je dávána omega-3 a omega-6 nenasyceným mastným kyselinám, které jsou pro nás nezbytné a naše tělo je nedokáže samo vyrobit. Tyto jsou obsaženy především v kvalitních rostlinných olejích a v rybách. Současně se drasticky snižuje konzumace nezdravých nasycených a trans - mastných kyselin obsažených například ve ztužených rostlinných tucích, umělých tucích a všech polotovarech.
  • Z cukrů jsou voleny ty, které působí příznivě na hladinu cukru v krvi (cukry s dlouhým řetězcem) a tím i na produkci inzulínu v těle. Například žitný chléb, vločky, ovoce a zelenina.

 

Co nebudete jíst?

 

  • V přísné fázi diety se zásadně nevyskytují takzvané primární alergeny – produkty obsahující vysoký obsah glutenů (lepku) – a v případě alergiků i produkty z kravského mléka (ty jsou nahrazeny mlékem kozím, ovčím nebo sojovými produkty). Dále v přísné fázi diety nenaleznete brambory, těstoviny, bílé pečivo – ty jsou do jídelníčku zařazeny opět v pozdější fázi diety (ve 4. fázi). Jako příloha je povolen pouze žitný knäckebrot a celozrnný chléb ze žitné mouky (denní povolená dávka je individuálni, pohybuje se mezi 2 –7 plátky). Žitné produkty jsou vybrány proto, že nejpříznivěji ovlivňují průběh glykemické křivky a zabraňují tím návalům hladu.
     
  • Z jídelníčku jsou absolutně vyškrtnuty: light produkty, modifikované škroby, hotová jídla z konzerv či sáčků a kořenící přípravky či polotovary s přídavkem cukru, glutamátu (zvýrazňovače chuti), aromat, barviv, chemická náhradní sladidla (sacharin, aspartam, acesulfam) a jiné chemické přísady. Tyto přísady se v přírodě nevyskytují a vaše tělo je nedokáže indetifikovat a zpracovat, čímž se stávaji „zatěží“ pro váš organismus.

 

Pozitivní účinky diety Metabolic Balance

Vzhledem k tomu, že zaručuje nejen úbytek váhy, ale i výrazné zlepšení zdravotních obtíží (lymfatické otoky, alergie, krevní cukr - glykémie, vysoký tlak, cholesterol, kožní problémy, problémy spojené s klimakteriem, migréna, zažívací obtíže, problémy se spánkem), pozitivní vliv na takzvaný metabolický syndrom, obrací se na nás i klienti, kteří nebojují s nadváhou, ale chtějí „jen“ trvale zlepšit svůj celkový zdravotní stav nebo kondici (tedy i sportovci či lidé s příliš nízkou hmotností).

 

Pro koho je program vhodný?

Pro ženy, muže, děti, dospívající, i při chronických onemocnění (onemocnění se štítnou žlázou, curkovka, a jiných). Program není vhodný pro těhotné ženy, při selhávání ledvin a jater.

 

Jak probíhá Kurz hubnutí s programem Metabolic Balance ve Studiu pro ženy (i pro muže)

 

omron-mereni-BMI

 

Dietní poradkyně: Magdalena Mikulandová 725 742 019
Termíny a objednání dle dohody: e-mailem, 725 742 019 Praha, Karlovy Vary, Říčany
Pravidelné kontroly, konzultace a měření probíhají:  Studio pro ženy - Studio 2 (přední výtah), Vodičkova 20, Praha,  Husova 6, Říčany a  Mozartova 6, Karlovy Vary
Ceník

Aktuální program

6. 2. Předporodní kurz - červencové

pro maminky s termíny porodu v červenci v 18:30 hodin, 1. hodina je zdarma (když to nezvládnete tuto první hodinu, přihlásit se můžete jakoukoliv další). Předporodní příprava se cvičením 1x týdně. Kde: Studio 1, Vodičkova 20. Rezervace.

29. 1. Kurz vaření příkrmů - I miminka mají své chutě

Rozhodli jste se připravovat pro miminko první jídla doma? Naše lektorka Simona Lazzari vám ukáže jak na to, naučí vás 20 druhů příkrmů, od prvních jednoduchých až po složitější. Termín: 11.30 - 14.00 hodin. Kde: CHEFPARADE, Holešovická tržnice hala č.36, Praha 7. Rezervace a platba předem.

23. 1. Školení partnera k porodu

18.00 - 20.00 hod., Studio 1, Vodičkova 20. Předporodní kurz pro partnery k porodu, na kurz přijďte s partnerkou, abyste mohli nacvičit praktické dovednosti. Rezervace je nutná, termíny se rychle plní.

 

Ukázka cvičení

 

Newsletter

 

Cvičení pro těhotné

Magdalena MikulandovaStudio pro ženy je zdravotní zařízení, které funguje od r. 1993 a založila ho Magdalena Mikulandová. Pobočky jsou v Praze, Karlových Varech a Říčanech. Nabízíme ženám cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a přípravu na porod, doprovod k porodu do porodnice dulou nebo porodní asistentkou, cvičení s miminky, cvičení pro děti, kojenecké plavání, masáže pro těhotné a cvičení po porodu s hlídáním, služby a péči pro ženy všech věkových kategorií v příjemném moderním prostředí. Probíhají tu kurzy hubnutí Metabolic Balance. Jsme centrum pro těhotné. Péči zajišťují zdravotnice, laktační a výživové poradkyně a fitness instruktorka. Virtuální prohlídka.

 

Kontakt

Studio pro ženy

Vodičkova 20, Praha 1

Telefon: 602 471 208

praha@studioprozeny.cz

Cliquo engine | B interactive